Szkoła Dam

O CO TU CHODZI?

Generalnie chodzi o jakość. Ale zanim przejdę do sedna, pozwól, że się przedstawię. Nazywam się Halina Kozłowska (rocznik 1973), znajomi mówią do mnie Hal, będzie mi więc miło jeśli przejdziemy na ty. Jestem pasjonatką savoir-vivre’u, klasyki oraz elegancji.

Zanim założyłam blog Szkoła Dam, prowadziłam własną firmę organizującą przyjęcia i bankiety. Jeszcze wcześniej, przed rokiem 2012, przez kilkanaście lat pracowałam w jednej z największych polskich korporacji, gdzie byłam odpowiedzialna za dobre relacje z wybraną grupą wymagających klientów z segmentu biznesowego.

Prywatnie jestem mamą buntowniczego dwunastolatka, co sprawia, że nic co ludzkie, nie jest mi obce…

&

Kiedy w czerwcu 2014 r. zaczynałam prowadzić Szkołę Dam, pisałam głównie o dobrych manierach i dość sztampowo pojmowanej etykiecie.

Z biegiem czasu blog przerodził się w coś więcej – w poszukiwanie alternatywy dla etykiety rozumianej jako gotowa forma oraz w inspirujące miejsce, gdzie rozmawiamy o kulturze życia codziennego i o szeroko rozumianej jakości.

Dotyczy to gospodarowania czasem, sposobów ubierania się, posiłków, kontaktów z ludźmi, języka, wreszcie przeżyć, słowem większości tych spraw, które uznajemy za niezbędne w naszej codzienności.

Szkoła Dam stała się miejscem dla kobiet aspirujących, ceniących zarówno wiedzę, mądrość, rozwój osobisty jak i świat przyjemności oraz piękna. I choć zapewne wiele nas różni, to jedno łączy: wspólnie poszukujemy antidotum na bylejakość.

&

Po czterech latach prowadzenia Szkoły Dam, prawdopodobnie jako jedyna blogerka w Polsce zdecydowałam się wprowadzić cyfrową prenumeratę blogowych treści.

Skłoniła mnie do tego konieczność ekonomiczna, ponieważ w przypadku tak unikatowego bloga jak SD reklama to zbyt niepewna gałąź, by zawieszać na niej przyszłość tego miejsca. Za jakością zawsze idzie pewna niszowość, natomiast reklamodawcy zazwyczaj oczekują popularności, którą daje komercjalizacja treści.

Wielkim zaskoczeniem i niesamowitym wzruszeniem była dla mnie entuzjastyczna i wspierająca reakcja Czytelników na wieść o prenumeracie. Jestem szczęśliwa, że nadal jesteście ze mną. Dziękuję

&

Jeśli więc Ty też poszukujesz alternatywy dla  plastiku, poliestru i celebrity chic, zapraszam – dołącz do grona 30 000 Czytelników  i razem twórzmy nową jakość życia oraz kulturę codzienności!

Na stronie głównej zobaczysz 20 wpisów otwartych, przeczytaj je, a następnie poszperaj w menu wydawniczym umieszczonym na czarnym pasku u góry strony, znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje.

A jeśli nie chcesz tracić czasu, bo już wiesz, że to miejsce jest dla Ciebie, od razu

kliknij tutaj

Serdeczności, Hal Kozłowska ♥