Szkoła Dam
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Spotkania z przemówieniem

Dzień dobry. Miało miejsce dzisiaj u mnie w firmie pewne zdarzenie, które sprawiło, że nie do końca wiedziałam jak się zachować. Do pokoju, w którym pracuję z kilkoma osobami przyszedł się pożegnać odwołany Prezes. Od razu widać było, że jest to nietypowa sytuacja, ponieważ bywał u nas rzadziej niż raz w roku. Wszyscy obecni w pokoju oprócz tego, że oderwali się od swoich zajęć, to wstali i wysłuchali go na stojąco. Czy taka postawa była prawidłowa? Niedługo potem przyszedł przywiać się nowy Prezes wraz ze swoimi zastępcami. Sytuacja się powtórzyła.

Druga moja wątpliwość dotyczy zmiany w bardziej oficjalnych spotkaniach typu Wigilia firmowa. Spotkania takie odbywają się zawsze w zaprzyjaźnionej restauracji. Zazwyczaj wszyscy zbierali się w sali wysłuchiwali przemówień podsumowujących oraz życzeń na stojąco, po czym następował moment na poczęstunek (szwedzki stół) i koleżeńskie rozmowy wraz z życzeniami już między pracownikami. W trakcie ostatniej Wigilii zaszła zmiana. Pierwsza grupa osób dotarła do restauracji znacznie wcześniej przed wyznaczoną godziną. Zajęła miejcie przy stole, aby w ten sposób poczekać na resztę. Następne osoby, które przybywały na spotkanie również zajmowały od razu miejsca przy stołach. Gdy wszyscy się już zebrali i rozpoczęły się przemówienia podsumowujące wszyscy siedzieli. Wstali jedynie w momencie składania życzeń przez Prezesa. Różnica miedzy ostatnim spotkaniem a wcześniejszymi była jeszcze taka, że wcześniej stoły były zawsze puste. Były nakryte obrusami, ale bez zastawy (znajowała się ona przy szwedzkim stole). Tym razem stoły były zastawione. Która postawa była właściwa?

Pozdrawiam

(id: 0)