Szkoła Dam
Ścieżka forum - jesteś tutaj:FORUMTematy rozmów: GarderobaSklepy internetowe
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Sklepy internetowe

Cytat z anne12 data 27 maja 2019, 19:05

Co do wełnianych swetrów, to nie jestem przekonana, że mechaci się wełna słabej jakości - chyba po prostu się mechaci, niestety. Ja używam golarki do ubrań i to rozwiązuje problem.

To tak jak z kaszmirem. Slabej jakosci bedzie sie szybko mechacil, dobrej trzeba dlugo nosic zanim zacznie cos powstawac.

Tyle, ze za slaba jakosc swetra z kaszmiru placimy ok. 300 zl wzwyz, a za dobra minimum 2000zl.

Mam porownanie bo mam sweterki z kaszmiru wlasnie slabej jakosci i szalik zimowy dobrej jakosci.

Jak ktos szuka bardzo dobrej jakosci to w masowym szyciu jej nie znajdzie.

Mam kilka kaszmirowych swetrów i rzeczywiście widać różnicę w jakości. Jeden z nich noszę już z górą trzy lata i rzadko kiedy pojawia się jakieś miejscowe zmechacenie, głównie na ramieniu, na którym noszę pasek torebki. Golarka do swetrów załatwia sprawę w parę sekund. Z kolei jeden z nowszych w mojej szafie mechaci się natychmiastowo po założeniu i golę go praktycznie cały czas.

Mam kilka swetrów z kaszmiru(Uniqlo i Van Graaf) i mechacą się mi. Na szczęście w pralni dali sobie z tym radę(piorę je w pralni bo nie chcę ryzykować że się zniszczą).

Mam też swetry wełniane od Kamińskiej- nic mi się z nimi złego nie dzieje. Może nieznacznie się zmechacił jeden z nich ale bez problemu poradziłam sobie golarką do ubrań z tymi kilkoma kulkami. Ma któraś z Was może te nowe swetry z bawełny od Kamińskiej i powie coś o ich jakości? Bo ja np. Mam bawełniane swetry z Marie Lund i strasznie się niszczą, tak szarzeją, kulkują.

Cytat z Caroline data 28 maja 2019, 10:23
Cytat z anne12 data 27 maja 2019, 19:05

Co do wełnianych swetrów, to nie jestem przekonana, że mechaci się wełna słabej jakości - chyba po prostu się mechaci, niestety. Ja używam golarki do ubrań i to rozwiązuje problem.

To tak jak z kaszmirem. Slabej jakosci bedzie sie szybko mechacil, dobrej trzeba dlugo nosic zanim zacznie cos powstawac.

Tyle, ze za slaba jakosc swetra z kaszmiru placimy ok. 300 zl wzwyz, a za dobra minimum 2000zl.

Mam porownanie bo mam sweterki z kaszmiru wlasnie slabej jakosci i szalik zimowy dobrej jakosci.

Jak ktos szuka bardzo dobrej jakosci to w masowym szyciu jej nie znajdzie.

Poważnie nie ma szans na dobrej jakości sweter z kaszmiru poniżej 2000 zł? Skoro tak, to nawet kultowa francuska marka wyspecjalizowana w kaszmirach - Eric Bompard - się nie łapie.

Jeżeli chodzi o swetry wełniane od Moniki Kamińskiej, trzeba przyznać, że tkanina jest dobrej jakości. Sweter był bardzo intensywnie eksploatowany od końca października przez całą zimę i zmechacił się jedynie w niewielkim stopniu. Moje zastrzeżenie dotyczy raczej rozmiarówki MK - nie jest dostosowana do wysokich, szczupłych kobiet. Przy wzroście 1,7m w rozmiarze M sweter jest lekko za krótki i ma zdecydowanie za krótkie rękawy. Podejrzewam, że żeby mieć dobrej długości sweter musiałabym się zdecydować na 1-2 rozmiary większy, a one z kolei byłyby już zbyt luźne, oversize, a nie jest to efekt, jakiego bym oczekiwała.

Cytat z Zuzanna data 29 maja 2019, 14:12

Jeżeli chodzi o swetry wełniane od Moniki Kamińskiej, trzeba przyznać, że tkanina jest dobrej jakości. Sweter był bardzo intensywnie eksploatowany od końca października przez całą zimę i zmechacił się jedynie w niewielkim stopniu. Moje zastrzeżenie dotyczy raczej rozmiarówki MK - nie jest dostosowana do wysokich, szczupłych kobiet. Przy wzroście 1,7m w rozmiarze M sweter jest lekko za krótki i ma zdecydowanie za krótkie rękawy. Podejrzewam, że żeby mieć dobrej długości sweter musiałabym się zdecydować na 1-2 rozmiary większy, a one z kolei byłyby już zbyt luźne, oversize, a nie jest to efekt, jakiego bym oczekiwała.

Nie mam żadnego swetra od Kamińskiej, ale właśnie po samych zdjęciach w internecie domyślałam się, że przy moim wzroście (177cm) i dość szczupłej sylwetce (57kg) nie za bardzo mam szansę na dobranie odpowiedniego swetra.

Dziękuję, że to napisałaś, bo teraz wiem, że podjęłam dobrą decyzję nie zamawiając tych swetrów 🙂

Fajne tkaniny znalazłam ostatnio w sklepie Antex. bardzo mi się spodobała konketnie ta https://sklepantex.pl/tkaniny/2793-tkanina-kolibry-szaro-rozowe-na-bialym-tle.html Chciałam uszyć sobie sukienkę, może w stylu pin-up...jeszcze nie zdecydowałam... W każdym razie zamówię u nich i będę wiedziała jaką jakość mają 🙂

Mogę polecić ubrania polskiej firmy https://www.sobora.com.pl/shop/

Co ciekawe - o ile ubrania w kategorii biznesowej mają troszeczkę gorszej jakości (sporo domieszek poliestru), to w sklepie internetowym można znaleźć również prawdziwe perełki np. spódnice i żakiety z wełny z domieszką jedwabiu w bardzo rozsądnych cenach.

Ubrania są wykonane bardzo starannie. Sobora szyje uniformy dla personelu pokładowego naszego narodowego przewoźnika 🙂

Dzięki za polecenie Sobory - właśnie kupiłam sobie dwie wełniane sukienki za niecałe 150 zł każda, więc rewelacyjna cena i pięknie uszyte.

Cytat z Anna_T data 26 kwietnia 2019,

Polanka polankafashion.com - mają sukienki letnie, ale polecam zainteresować się na ich kolekcją płaszczy. Długo gawędziłam z właścicielką na temat szycia mojego kamelowego z wełny.

O Polance wyraze sie bardzo negatywnie. Moze ma Pani dobre doswiadczenia jesli chodzi o zakup osobisty. Niestety przez internet wyglada to bardzo zle.

Zamowilam poprzez strone internetowa Polanki plaszcz, przyszedl po 4 dniach. Mierze i fason ok, ale jednak jak ubiore grubszy sweter to jednak w ramionach ciagnie - potrzebny rozmiar wiekszy. Rekawy zdecydowanie za krotkie. Pisze e-maila, ze bede odsylac i pytam sie o mozliwosc przedluzenia rekawow. Mam zamiar zamowic rozmiar wiekszy i jesli dobrze by lezal, to zamowic uszycie z dluzszymi rekawami.

I tu zaczynaja sie schody, plaszcz odeslalam po dwoch dniach, niestety nikt nie odebral paczki, wiec jest awizowana. Na e-maila nikt nie odpowiedzial. Po 5 dniach powtarzam e-maila i pisze wyraznie podajac adres placowki pocztowej gdzie paczka czeka na odbior. Dostaje odpowiedz, ze paczka zostanie odebrana i istnieje mozliwosc uszycia plaszcza. Mija 3 robocze dni, a paczka dalej oczekuje na odbior i zostala ponownie awizowana.

Nie wiem jak sie to zakonczy, ale klient nie jest tu dobrze traktowany.

Podobno dobre opinie maja plaszcze z Pro-be, czy moze ktos to potwierdzic?

(id: 0)