Szkoła Dam
Ścieżka forum - jesteś tutaj:FORUMTematy rozmów: GarderobaSklepy internetowe
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Sklepy internetowe

Cytat z anne12 data 27 maja 2019, 19:05

Co do wełnianych swetrów, to nie jestem przekonana, że mechaci się wełna słabej jakości - chyba po prostu się mechaci, niestety. Ja używam golarki do ubrań i to rozwiązuje problem.

To tak jak z kaszmirem. Slabej jakosci bedzie sie szybko mechacil, dobrej trzeba dlugo nosic zanim zacznie cos powstawac.

Tyle, ze za slaba jakosc swetra z kaszmiru placimy ok. 300 zl wzwyz, a za dobra minimum 2000zl.

Mam porownanie bo mam sweterki z kaszmiru wlasnie slabej jakosci i szalik zimowy dobrej jakosci.

Jak ktos szuka bardzo dobrej jakosci to w masowym szyciu jej nie znajdzie.

Mam kilka kaszmirowych swetrów i rzeczywiście widać różnicę w jakości. Jeden z nich noszę już z górą trzy lata i rzadko kiedy pojawia się jakieś miejscowe zmechacenie, głównie na ramieniu, na którym noszę pasek torebki. Golarka do swetrów załatwia sprawę w parę sekund. Z kolei jeden z nowszych w mojej szafie mechaci się natychmiastowo po założeniu i golę go praktycznie cały czas.

Mam kilka swetrów z kaszmiru(Uniqlo i Van Graaf) i mechacą się mi. Na szczęście w pralni dali sobie z tym radę(piorę je w pralni bo nie chcę ryzykować że się zniszczą).

Mam też swetry wełniane od Kamińskiej- nic mi się z nimi złego nie dzieje. Może nieznacznie się zmechacił jeden z nich ale bez problemu poradziłam sobie golarką do ubrań z tymi kilkoma kulkami. Ma któraś z Was może te nowe swetry z bawełny od Kamińskiej i powie coś o ich jakości? Bo ja np. Mam bawełniane swetry z Marie Lund i strasznie się niszczą, tak szarzeją, kulkują.

Cytat z Caroline data 28 maja 2019, 10:23
Cytat z anne12 data 27 maja 2019, 19:05

Co do wełnianych swetrów, to nie jestem przekonana, że mechaci się wełna słabej jakości - chyba po prostu się mechaci, niestety. Ja używam golarki do ubrań i to rozwiązuje problem.

To tak jak z kaszmirem. Slabej jakosci bedzie sie szybko mechacil, dobrej trzeba dlugo nosic zanim zacznie cos powstawac.

Tyle, ze za slaba jakosc swetra z kaszmiru placimy ok. 300 zl wzwyz, a za dobra minimum 2000zl.

Mam porownanie bo mam sweterki z kaszmiru wlasnie slabej jakosci i szalik zimowy dobrej jakosci.

Jak ktos szuka bardzo dobrej jakosci to w masowym szyciu jej nie znajdzie.

Poważnie nie ma szans na dobrej jakości sweter z kaszmiru poniżej 2000 zł? Skoro tak, to nawet kultowa francuska marka wyspecjalizowana w kaszmirach - Eric Bompard - się nie łapie.

Jeżeli chodzi o swetry wełniane od Moniki Kamińskiej, trzeba przyznać, że tkanina jest dobrej jakości. Sweter był bardzo intensywnie eksploatowany od końca października przez całą zimę i zmechacił się jedynie w niewielkim stopniu. Moje zastrzeżenie dotyczy raczej rozmiarówki MK - nie jest dostosowana do wysokich, szczupłych kobiet. Przy wzroście 1,7m w rozmiarze M sweter jest lekko za krótki i ma zdecydowanie za krótkie rękawy. Podejrzewam, że żeby mieć dobrej długości sweter musiałabym się zdecydować na 1-2 rozmiary większy, a one z kolei byłyby już zbyt luźne, oversize, a nie jest to efekt, jakiego bym oczekiwała.

Cytat z Zuzanna data 29 maja 2019, 14:12

Jeżeli chodzi o swetry wełniane od Moniki Kamińskiej, trzeba przyznać, że tkanina jest dobrej jakości. Sweter był bardzo intensywnie eksploatowany od końca października przez całą zimę i zmechacił się jedynie w niewielkim stopniu. Moje zastrzeżenie dotyczy raczej rozmiarówki MK - nie jest dostosowana do wysokich, szczupłych kobiet. Przy wzroście 1,7m w rozmiarze M sweter jest lekko za krótki i ma zdecydowanie za krótkie rękawy. Podejrzewam, że żeby mieć dobrej długości sweter musiałabym się zdecydować na 1-2 rozmiary większy, a one z kolei byłyby już zbyt luźne, oversize, a nie jest to efekt, jakiego bym oczekiwała.

Nie mam żadnego swetra od Kamińskiej, ale właśnie po samych zdjęciach w internecie domyślałam się, że przy moim wzroście (177cm) i dość szczupłej sylwetce (57kg) nie za bardzo mam szansę na dobranie odpowiedniego swetra.

Dziękuję, że to napisałaś, bo teraz wiem, że podjęłam dobrą decyzję nie zamawiając tych swetrów 🙂