Szkoła Dam
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Rajstopy do krótkiej sukni ślubnej; welon

Dzień dobry,

proszę o poradę, jakie rajstopy założyć do białej sukni ślubnej o długości niewiele poniżej kolan. Ślub odbędzie się w połowie września, będzie to uroczystość kameralna, z obiadem dla najbliższej rodziny. Jestem świadoma, że rajstopy powinny być cienkie, ale co z kolorem? Beż dopasowany do karnacji czy raczej biel?

Zastanawiam się również, czy obowiązkowym elementem stroju panny młodej jest welon. Wydaje mi się, że korzystniej wyglądałabym bez welonu (ewentualnie z kwiatami wpiętymi we włosy), bowiem suknia ma charakter koktajlowy, ale nie chciałabym pominąć ważnego elementu ubioru.

Wg. Mnie zawsze najlepszym wyjściem są cienkie, beżowe(cieliste) rajstopy/pończochy. Nie wiem czemu utarło się że, do ślubu muszą być białe.

Wydaje mi się, że welon na głowie nie jest obowiązkowy. Byłam na ślubach, gdzie panny młode nie miały tradycyjnego welonu tylko białą ozdobę wpiętą w kok i też fajnie to wyglądało.

Dzień dobry! Zdecydowanie cieliste, idealnie dopasowane do koloru karnacji - zgodnie z zasadą, że białe rajstopy stosowne są tylko do sukienki komunijnej, czyli de facto dla dziewczynek. Warto poszukać rajstop z przewagą nylonu (inna nazwa "poliamid"), ponieważ one są delikatne i okrywają nogę jak mgiełka. Do takich rajstop trzeba jednak przywyknąć, bo odczucie na nodze jest nieco inne, niż przy noszeniu popularnych rajstop z lycrą. Nylonowe są nieco luźniejsze, dobrze byłoby wcześniej wypróbować kilka modeli i pochodzić w nich na co dzień.

Welon nie jest konieczny, tym bardziej, że sukienka będzie w typie koktajlowym. Pozdrawiam, H.

Serdecznie dziękuję za obie odpowiedzi i cenne informacje. Poszukam w takim razie rajstop cielistych, pasujących do mojej jasnej karnacji, z nylonem. Z welonu zrezygnuję, pozostanę przy samych kwiatach albo delikatnej ozdobie. Pozdrawiam

(id: 0)