Szkoła Dam
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Poradniki dla młodych rodziców

Drogie Forumowiczki,

Czy możecie mi polecić dobrą literaturę odnośnie wychowania dzieci? Moja córka już niedługo przestanie być niemowlęciem i czas najwyższy zgłębić wiedzę w tym temacie.Za wszelkie sugestie będę wdzięczna.

Serdeczności

Polecam:

• Korczaka - wiadomo, klasyk, nadal bardzo aktualny; dla siebie wyniosłam kwestie funkcjonowania dziecka na poziomie fizjologicznym i społecznym;
  • Jespera Juula - duńskiego terapeutę rodzinnego; szczególnie doceniłam to, jak dużą wagę przywiązuje do funkcjonowania całego rodzinnego organizmu, do wychowania w wartościach i do autentyzmu w relacjach;
  • Kasię Sawicką (kanał na YT) - pedagog i matkę pięciorga dzieci, szczególnie filmiki na temat typów osobowości i języków miłości, które nie tylko pomogły mi lepiej poznać własne dzieci, ale też lepiej zrozumieć siebie i dorosłych członków rodziny, z którymi łączą mnie bliższe w relacje.

Wszystkie te źródła doceniam za przystępną formę, a przede wszystkim za niezliczone impulsy do przemyśleń i autorefleksji.

Ja jeszcze od siebie dodam "Self-reg" Shankera oraz "Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat".

Też polecam "Self-Reg", dorośli też na niej skorzystają 😉 "Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały" - też warta przeczytania, choć mniej odkrywcza.

Dziękuję bardzo za wszelkie sugestie. Lekturę czas zacząć!

Dołączam sie do grona polecajacego Self-Reg, wyborna lektura która potrafi otworzyc oczy rodzicom na pewne sprawy.

(id: 0)