Szkoła Dam
Ścieżka forum - jesteś tutaj:FORUMWasze rekomendacje: FilmyNetfliks
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Netfliks

Dziewczyny, czy któraś z Was poleci mi dobre filmy dostępne na Netfliksie? Lubię filmy obyczajowe, biografie, wszystkie filmy z DiCaprio. Z góry serdecznie dziękuję.

Jeżeli jeszcze nie widziałaś, z dostępnych na Netfliks polecam:

Blue Jasmine - Cate Blanchett w nagrodzonej Oskarem roli kobiety ze śmietanki towarzyskiej, która próbuje poradzić sobie w życiu po tym jak okazuje się, że jej mąż jest oszustem finansowym;

Czas na miłość - "życiowa" komedia romantyczna (choć moim zdaniem bliżej jej do obyczaju) z wątkiem "fantastycznym" (cofanie się w czasie). Film na którym można się i pośmiać i popłakać 🙂

Wiek Adaline - historia kobiety, która się nie starzeje (w roli głównej przepiękna Blake Lively);

Wichry Namiętności - "wielka" historia; Anthony Hopkins i Brad Pitt w rolach głównych

Ciekawy Przypadek Benjamina Buttona czyli Brad Pitt młodnieje,

Hej!

Mogę z czystym sumieniem polecić kilka tytułów, choć to będzie zupełnie inna kategoria, bo są to filmy dokumentalne Netflixa. Myślę, że warto dla własnego rozwoju oglądać różne rzeczy. Polecam:

• Chef's Table - każdy odcinek to historia kolejnego, uznanego na świecie kucharza. Opowiadają o swoim życiu, pasji, drodze na szczyt. Bardzo inspirujące i różnorodne życiowe postawy.
  • Abstract - podobnie jak Chef's Table, tak Abstract przedstawia ciekawe osoby - w tym przypadku ze świata projektowania. Bohaterowie kolejnych odcinków prezentują najróżniejsze dziedziny projektowania - ilustratorstwo, projektowanie ubrań, samochodów, wystaw, budynków itd. Bardzo inspirujące dokumenty dodatkowo poszerzające wiedzę z zakresu projektowania.

Pozdrawiam!

Ostatnio natrafiłam na serial z 2012 r. "Zagadki kryminalne panny Fisher". Niezwykła gratka dla miłośników pięknych strojów i bogatych wnętrz, a wszystko to osadzone w australijskich latach 20. Fabuła jest lekka i niekiedy groteskowa. Szczerze polubiłam postać panny Fischer z elegancją odpowiadającą na docinki i wykorzystującą swoją kobiecą moc. Na otarcie łez, po skończonych sezonach, pocieszam się wizją filmu pełnometrażowego, który ma się w przyszłym roku ukazać.

Mini serial „Emma”, na podstawie powieści Jane Austen - świetna ekranizacja.

Obejrzałam w sobotę "Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Obierek Ziemniaczanych". Tytuł brzmi może groteskowo ale jest to jak najbardziej poważny film o losach mieszkańców angielskiej wyspy Guernsey w okresie hitlerowskiej okupacji. Do tego piękne zdjęcia wyspy i stroje z epoki.

Serdecznie polecam 🙂

Cytat z Aleksandra.B data 3 listopada 2019, 21:33

Ostatnio natrafiłam na serial z 2012 r. "Zagadki kryminalne panny Fisher".

Skorzystałam z Twojej rekomendacji i też mnie ujęła postać panny Fisher. Serial jest bardzo przyjemny, wiec pewnie też będę wzdychać, jak skończę wszystkie sezony 🙂

Cytat z Ange76 data 12 listopada 2019, 12:20
Cytat z Aleksandra.B data 3 listopada 2019, 21:33

Ostatnio natrafiłam na serial z 2012 r. "Zagadki kryminalne panny Fisher".

Skorzystałam z Twojej rekomendacji i też mnie ujęła postać panny Fisher. Serial jest bardzo przyjemny, wiec pewnie też będę wzdychać, jak skończę wszystkie sezony 🙂

Pocieszę Cię, że podobno ma powstać film 😉 (Nie wiem kiedy)

Pocieszę Cię, że podobno ma powstać film 😉 (Nie wiem kiedy)

Marta_M, Aleksandra coś o tym pisała. Na razie jednak się nie martwię, bo jestem dopiero po 3 odcinkach pierwszego sezonu, a czasu na oglądanie nie mam za wiele, wiec jeszcze długo się będę delektować tym, co jest 😉

The Crown. Nie oglądałam 3 sezonu, podobno już jest. Dwa pierwsze polecam.

Alina

(id: 0)