Szkoła Dam
Ścieżka forum - jesteś tutaj:FORUMTematy rozmów: GarderobaMarie Zelie
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Marie Zelie

Czyli rozumiem, że do wierzchniej warsty spódnicy z tej wełny miałaś zarzuty? Kurcze, chyba nie powinno tak być w ubraniach za tą cenę i marki aspirującej do takiego statusu. Dziękuję za ostrzeżenie.

Cytat z Marta P. data 4 lipca 2019, 17:21

Podsumowując: zrobiłam się co do Marie Zelie ostrożna. Jeśli coś zamówię, to prawdopodobnie na przecenie, licząc się z tym, że w razie zwrotu będę musiała na to poświęcić sporo czasu (oczekiwanie na kuriera, drukowanie formularzy).

Mam identyczne odczucia. Akurat dla mnie wydrukowanie formularza nie jest problemem, jednak faktycznie, nawet zwykłe sieciówki dołączają do zamówień gotowy formularz. Najbardziej problematyczne było dla mnie to, że na zwrot pieniędzy czekałam prawie dwa tygodnie. I tutaj również MZ wypada blado przy sieciówkach, z których dostaję zwroty pieniędzy bardzo szybko.

Cytat z Marta P. data 7 lipca 2019, 13:33

Czyli rozumiem, że do wierzchniej warsty spódnicy z tej wełny miałaś zarzuty? Kurcze, chyba nie powinno tak być w ubraniach za tą cenę i marki aspirującej do takiego statusu. Dziękuję za ostrzeżenie.

Nie znam się na materiale, ale ta wełna Loro Piana była prześwitująca. Bardziej przypominała mi mój bawełniany ręczniczek kuchenny do wycierania naczyń. Inaczej ją sobie wyobrażałam. Wełna była delikatna, lejąca, przewiewna, ale wyglądała jakby miała się łatwo pohaczyć. Bałabym się gdziekolwiek w niej usiąść. Za taką kwotę spodziewałam się trwalszego materiału.

Cytat z Marta P. data 7 lipca 2019, 00:30

Ineska - a mogłabyś mi powiedzieć z jakiego materiału jest Twoja Asteria? Rozważałam wersję z wełny Loro Piana jako klasyczną małą czarną na wszystkie okazje, ale po Twojej opinii na temat podszewki zaczynam się zastanawiać. Ciekawa jestem czy do droższych modeli wszywają lepsze podszewki.

Oczywiście, sukienka: bawełna 98% i elastan 2%, podszewka: bawełna soft 100%. Nie zdecydowałam się na droższe wersje sukienek, bo nie do końca jestem zadowolona z wersji tańszej (ale wciąż nie taniej, sukienka była wydatkiem prawie 400 zł).

@ineska - dziękuję za odpowiedź!

Zdecydowanie po sukience za 400zł również spodziewałabym się więcej.

Czy ktoś umie wstawiać zdjęcia z telefonu na forum? Chciałam się podzielić nieumiejętnie wykonanymi szwami w sukience Caranthir, która dzisiaj do mnie przyjechała.

Niestety wygląda na to, że możliwe jest wstawianie tylko obrazków z internetu, po podaniu linka do źródła :/

Szkoda, w komentarzach pod postami Hal można wstawiać obrazki z dysku.

W Icloud można obrazki udostępniać

@nicola-j Mam sukienki z Loro Piana, to bardzo elegancki, delikatny rodzaj wełny wysokoskrętnej z delikatnym połyskiem. Tego typu wełny szybko się niszczą i nie nadają się na co dzień, o czym pisał Mr vintage na swoim blogu. To nie znaczy, że są złe, są luksusowe, na specjalne okazje. Moim zdaniem ten materiał jest piękny, ale faktycznie formalny.

Byłam pewna, że Loro Piana to po prostu nazwa producenta tkanin welnianych...

(id: 0)