Szkoła Dam
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Klasyczne inspiracje

12
Cytat z Akwamaryna data 13 czerwca 2019, 08:32

Nie da się wyrobić sobie gustu bez odpowiednich inspiracji. To,co otacza nas na co dzień raczej gustom nie służy, choć i tak jest o wiele lepiej niż jeszcze 10-15 lat temu. Gdy wyjezdzałam za granicę jako nastolatka na początku wieku (ha! Jak to brzmi!)  to dziwilam się, jak to w ogóle możliwe, że tam mężczyzni wyglądają tak przystojnie, czemu ci nasi Polacy na ich tle tacy brzydcy

Wg mnie to jest też kwestia szeroko pojętego otoczenia (przyroda, architektura). Nie przypadkiem za najlepiej ubranych, klasycznie lecz z polotem, uchodzą Włosi, Francuzi, Hiszpanie, zarówno mężczyźni jak i kobiety. Mają oni mimowolny kontakt ze sztuką, proporcjami, kolorystyką (światło, piaskowiec), to wszystko procentuje. Kiedy pierwszy raz pojechałam na południe Europy przede wszystkim zaskoczyło mnie to, że tam przypadkowo spotkany gospodarz wykonujący pracę w swoim obejściu wyglądał jakoś tak inaczej, po prostu... fajnie, swobodnie. Dzisiaj jest już u nas rzeczywiście dużo lepiej niż te 15 lat temu, ale wg moich obserwacji dotyczy to tylko dużych miast, na prowincji dalej dość przaśnie, co objawia się np. w architekturze tzw. dworkizmem. Dochodzę więc do tego, że styl to nie tylko to, co na siebie zakładamy.

Nie wdając się w dywagacje natury ogólnej ;), polecam kanał na YouTubie Audrey Coyne.

Z instagramerek kompletnie nie klasyczna, ale za bardzo modowa i - moim zdaniem - ciekawa w swoim spojrzeniu na ubiór jest Karolina Domaradzka.

Dziękuję za rekomendacje:)

12
(id: 0)