Szkoła Dam
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Klasyczne inspiracje

Drodzy Forumowiczki i Forumowicze,

temat źródeł i inspiracji do tworzenia swojego klasycznego stylu pojawia się co jakiś czas pod wpisami, więc pomyślałam, że przydałby się też taki wątek na forum. Jestem ciekawa, gdzie szukacie pomysłów, kim i czym się inspirujecie, co polecacie. Odmian i i nterpretacji klasyki jest właściwie sporo, a ja dalej nie znalazłam swojej, więc będę wdzięczna za podsunięcie propozycji blogów, vlogów czy profili na Instagramie.

Sama znam i korzystam:

- z blogów: Jak ubrać się klasycznie, Jak ubrać dorosłą kobietę, Classic Valeria (od 2 lat nieaktywny), Getthelook (choć to blog o znalezieniu swojego typu stylistycznego, a nie stricte o klasyce)

-z vlogów: Aleksandra Frątczak-Biś, angielskojęzyczne The Rachel Review i Justin Leconte

Nie śledzę żadnych profili na Instagramie, ale chętnie bym zaczęła.

Niestety nie mam w Internecie żadnych inspiracji w typie, o który pytasz. Jeśli dobrze zrozumiałam post. Nie bardzo interesowały mnie miejsca typowo szafiarskie, gdzie tylko pokazywano zdjęcia i opisywano stylizacje. Brakowało mi w nich rad, jak to robić. Z drugiej strony, gdy rady się pojawiały, styl mi nie odpowiadał, więc nie miałam ochoty śledzić takiej osoby. :/

Lubię za to oglądać na YT kanały:

- Zophia - osobista stylistka (polski)
- Jenny Mustard (anglojęzyczny) - bardzo nieklasyczne, za to ekstrawaganckie stylizacje
- Dearly Bethany - już bardziej klascznie (anglojęzyczne)
- Karolina Żebrowska (głównie anglojęzyczny) - dziewczyna specjalizuje się w historycznej modzie kobiecej oraz Vintage

Żaden z tych kanałów nie jest dla mnie inspiracją w takim sensie, że styl tych konkretnych YouTuberek mi odpowiada i się na nim wzoruję. Lubię za to oglądać te dziewczyny, bo są autentyczne i ich sposób myślenia jest tym, co pomaga mi kształtować włąsne myślenie o kreowaniu stylu.

Na początku mojej przygody z kształtowaniem klasycznego stylu trafiałam głównie na blogi męskie (gdzie również inspirowałąm się sposobem myślenia) , później byłam u Classic Valerii ale widząc, który działał zbyt nieregularnie. Widząc, że brakuje mi dobrych wyznaczników szukałam wiedzy w książkach, ale żadna mi nie odpowiadałą. Aż trafiłam na "Paryski Szyk" Ines de la Fressange - który był już bardzo konkretną pomocą w budowaniu szafy i wpisywał się w moje potrzeby oraz gusta. No i ostatecznie trafiłam tu do Szkoły Dam.

Aktualnie wiem, co mi się podoba, mój styl ewoluuje i dostosowując go do swojego trybu życia, staram się znaleźć konsensus pomiędzy elegancją a wygodną nowoczesną prostotą. Prostosa jest u mnie kluczem.

Mogę podesłąć swoją tablicę na Pinterest: https://pl.pinterest.com/annateodorczyk9/chic/

Dziękuję za Pinteresta, kilka zestawów mi się spodobało.

Jenny Mustard znam, dla mnie zupełne zaprzeczenie estetyki. Zupełnie nie rozumiem, co stoi za tymi kreacjami. Lubię oglądać Karolinę Żebrowską, lubię też styl retro, ale tylko i wyłącznie na kimś. Z pewnością masz rację z tym, że najskuteczniejszą taktyką jest wypracowanie sobie indywidualnego podejścia do stylu, a ja mam wciąż skłonność do szukania gotowych zestawień, mając jednocześnie ten problem, że większość z nich albo mi się nie podoba, albo podoba, ale ja sama nie wyglądałabym w nich dobrze.

Jenny Mustard cenię bardzo za dużą świadomość i pewność siebie w kreowaniu własnego wizerunku. Jej stroje są całkowicie kosmiczne, ekstrawaganckie i nie mają nic wspólnego z klasycznym stylem, ale mimo to stanowi dla mnie taką bardziej duchową inspirację. Mnie nigdy nie udało się tworzyć dobrych zestawów kopiując czy inspirując się kimą 1:1

Przypomniało mi się jeszcze, że warto zainspirować się  stylem Ines de la Fressange

https://pl.pinterest.com/search/pins/?rs=ac&len=2&q=ines%20de%20la%20fressange%20style&eq=ines%20de&etslf=4528&term_meta%5B%5D=ines%7Cautocomplete%7C0&term_meta%5B%5D=de%7Cautocomplete%7C0&term_meta%5B%5D=la%7Cautocomplete%7C0&term_meta%5B%5D=fressange%7Cautocomplete%7C0&term_meta%5B%5D=style%7Cautocomplete%7C0