Szkoła Dam
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Ciekawe blogi i strony www

Chciałabym Was prosić o podesłanie linków do stron i blogów, które polecacie. O różnej tematyce.

Szkoła Dam jest jedynym blogiem, który czytam regularnie a ponieważ chcę ograniczyć facebooka do minimum szukam ciekawej alternatywy internetowej.

Osobiście preferuję tematy ekologii, minimalizmie i klasycznym stylu... ale chciałabym znaleźć i poznać jakieś nowe tematy.

Nie jestem ekspertem w tym temacie i jakimś wielkim znawcą blogosfery, ale ze swojej strony mogę polecić dwa adresy Pań które poruszają się w wymienionych zagadnieniach (nie zdziwię się jeśli oba są znane):

- Katarzyna Kędzierska i jej Simplicite

- Maria Młyńska Ubieraj się klasycznie

W obu przypadkach zdarza się czasem lepsza czasem nieco obniżona forma wpisów, mimo to od co najmniej 2 lat obserwuję i jeszcze nie porzuciłam jak zrobiłam z wieloma innymi stronami- dlatego jeśli te dwa linki nic autorce nie mówią to polecam zajrzeć 🙂

Pozdrawiam i życzę miłej niedzielnej lektury.

Ja lubię blog Aleksandry Pakuły. Polecam. Oto adres:

aleksandrapakula.pl

Odwiedzam też blog pana Stanisława Krajskiego, jest tam wiele cennych, acz kontrowersyjnych bo bardzo konserwatywnych, rad.

krajski.wordpress.com

Wiele odzieżowych i ważnych wskazówek dostarcza też blog lady-and-the-dress.com

Jak ktoś lubi operę to zachęcam do zajrzenia na operaonsofa.blogspot.com

Przyjemnie czyta się też 70latki.pl  Blog pisany z dużą kulturą. Czasem warto jest zapoznać się ze spojrzeniem kogoś starszego.

Dziękuję bardzo za polecenia 🙂 niektóre  znich znam, choć nie jestem regularnym czytelnikiem.
Proszę nie czujcie się też w obowiązku ograniczać się do blogów czy stron o klasycznej elegancji, dobrych manierach itp. Jeśli znacie i lubicie blogi hobbystyczne, felietony, life stylowe, itp... to również chętnie przeczytam. W zasadzie na nich najbardziej mi zależy.

Będę monotematyczna ale pozwolę sobie pospamować jeszcze trzema cennymi linkami. Zamroczenie jakieś mnie dopadło że nie dałam ich wcześniej.

- Monika i jej Lady and the dress

Sporo cennych rad odnośnie materiałów i krojów od zawodowej specjalistki z tej dziedziny 🙂 Do tego nieco innych poruszanych tematów - szczęśliwie nigdy nie traktowanych po macoszemu.

Ponadto znany i lubiany odpowiednik Szkoły Dam dla mężczyzn czyli:

- Czas Gentlemanów prowadzony przez Łukasza Kielbana

Do tego trochę (ładnie powiedziane...) o finansach i ekonomii. Nie zawsze zgadzam się z autorem co do jego założeń i opinii ale warto poczytać bo strona zawiera mnóstwo skatalogowanej wiedzy finansowej i tricków:

- Jak oszczędzać pieniądze - czyli finansowy ninja

Niestety nie jestem w stanie polecić wielu innych miejsc- w ostatnim czasie poziom treści tych które obserwowałam wcześniej spadł znacząco i nasze drogi się rozeszły. Nierzadko powodem rozstania był fakt że stały się one nieomal tablicami reklamowymi, a reklamy to ja mogę sobie w TV pooglądać i nie mam ochoty na nachalną promocję poślednich produktów.

Hobbystycznie czy zawodowo też nie pomogę - inżynieria materiałowa może nie być tu dobrym tematem. Zaś hobbystycznie to ostatnimi czasy DIY albo remonty ( co pięknie się łączy).

Dla odmiany mogę polecić miniserial na HBO (i cda) Czernobyl. We wtorek nastąpi emisja ostatniego, 5-tego odcinka. Odrzucając opinie o niedokładnościach szczegółów czy fabularyzcji- według mnie serial doskonale oddaje klimat wydarzeń i robi wstrząsające wrażenie. Dla zainteresowanych tematem koniecznie książka "Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości".

P. S Widzę że link Lady and the dress był już wcześniej podany ale nie będę usuwać. Strona warta podwójnej rekomendacji. Pana Krajskiego również czytam- opinie bywają skrajne i czasem ultrakonserwatywne ale wiedzę o SV człowiek posiada imponującą.

Dziękuję @oliwia_s u mnie jest tak, że od jakiegoś czasu tematyka wielu blogów, grup facebookowych czy fanpage'y zwyczajnie mnie zmęczyła, bo blogerom/grupom brakuje już pomysłów na merytoryczne wpisy, zmieniają kierunek na taki, którymi nie odpowiada, albo ciągle tkwią w tych samych tematach, czy nie daj boże przejęły je kłutnie o byle co. Ludzie jakoś nie umieją uprzejmie wymieniać różnic zdań. I nawet gdy nie chcą być złośliwi, tylko "życzliwie" wytknąć komuś błąd, brzmi to tak jakoś tak nieprzyjemnie.

Przed chwilą zrobiłam czystę na FB, co jest pewnym krokiem dobrowolnego, częściowego odcięcia się od mediów. Na jakiś czas chcę wejsć w materiałych, której będę raczej biernym lub ograniczonym społęcznie odbiorcą. 🙂

Skoro wątek został przemianowany na tematykę ogólniejszą, pozwolę sobie polecić bloga Katarzyny Czajki-Kominiarczuk, która w internecie występuje pod pseudonimem Zwierz Popkulturalny:

http://zpopk.pl

Autorka pisze o popkulturze w ogólności. O książkach, filmach, serialach, wydarzeniach. Czasami dzięki niej łapię nową perspektywę na pewne utwory 🙂