Szkoła Dam
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Casual a klasyczna elegancja

Drogie damy!

W przyszłym tygodniu biorę udział w służbowym wyjeździe. Zaproszenie przewiduje także kolację, po której zwykle następują tańce. W dopisku wskazano, że obowiązuje strój casual. I okazuje się, że taka klasyfikacja nastręcza mi mnóstwo problemów. Jak się ubrać, żeby nie przesadzić w żadną stronę? Podpowiedzcie coś. Może macie jakieś własne doświadczenia?

Pozdrawiam

 

 

Droga Joanno,

włożyłabym sukienkę-futerał do kolan i niewysokie czółenka.

Pozdrawiam,

Ewa

 

Zgadzam się, że prosta sukienka + stonowane dodatki powinny tutaj pasować. Niezłą opcja byłyby także elegantsze spodnie + koszula rozpięta niezobowiązująco z podwiniętymi rękawami i jakiś dodatek pokroju apaszka czy naszyjnik.

Bardzo polecam inspirację stylem Ines de la Fressange

https://pl.pinterest.com/search/pins/?rs=ac&len=2&q=ines%20de%20la%20fressange%20style&eq=ines%20de&etslf=4528&term_meta%5B%5D=ines%7Cautocomplete%7C0&term_meta%5B%5D=de%7Cautocomplete%7C0&term_meta%5B%5D=la%7Cautocomplete%7C0&term_meta%5B%5D=fressange%7Cautocomplete%7C0&term_meta%5B%5D=style%7Cautocomplete%7C0

O! Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Bardzo podoba mi się pomysł z sukienką. Zwykle chodzę w spodniach z koszulą, więc byłaby to miła odmiana.

(id: 0)