Szkoła Dam
Ścieżka forum - jesteś tutaj:FORUMTematy rozmów: GarderobaAeterie
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Aeterie

12

Skracanie góry sukienki poprzez zebranie w ramionach jest jak najbardziej możliwe, ale w sukienkach bez rękawów. Kiedy jest wszyty rękaw, sprawa dość mocno się komplikuje, bo skracając ramiona jednocześnie zmniejszamy obwód pachy i potem trzeba ten wypruty rękaw przyszyć do mniejszej pachy. Z tym nadmiarem trzeba coś zrobić - zebrać w zakładki albo zmarszczyć, a to czasem wygląda dobrze, a czasem nie.
Można też zmienić linię ramion, podnieść przy dekolcie, a przy pasze zostawić, ale w ten sposób niewiele można podnieść.

Kupowanie sukienek z cięciem francuskim to dobry pomysł, jeśli chcemy potem podnieść talię - cięcie francuskie i angielskie jest dość łatwe do estetycznego poprawienia. Jeśli nie ma odcięcia w talii, a jest cięcie francuskie/angielskie, wciąż jest możliwe podniesienie talii. Jeśli jest odcięcie w talii, to jej podniesienie nie jest problemem, ale podnoszenie zaszewki piersiowej może się skończyć zdefasonowaniem sukni. Jeśli zaszewka jest głęboka, to nie jest możliwe w ogóle.

12
(id: 0)